Kierownik:
Roman Janas
+48 505 063 833
roman.janas@stalkwas.com.pl

ODLEWAMY:

 • staliwa nierdzewne, kwasoodporne i żarowytrzymałe, staliwo węglowe i stopowe, żeliwo szare i stopowe
 • do wielkości ok 350 mm
 • od kilku gram do 6 kg (cięższe detale według indywidualnych uzgodnień)

ZALETY METODY:

 • wysoka dokładnosc wymiarowa oraz niewielkie
  tolerancje wykonania
 • niska chropowatosc powierzchni
 • mozliwosc wykonania detali o bardzo złozonym
  kształcie w korzystnej cenie
 • maksymalna eliminacja obróbki skrawaniem

Odlewnia metalu Poznań, odlewy precyzyjne kwasoodporne, odlewy precyzyjne żaroodporne.

Z roku na rok zapotrzebowanie na odlewy precyzyjne w przemyśle cięgle rośnie. Metoda traconego wosku znajduje zastosowanie w coraz większych dziedzinach przemysłu. Zaletą tej metody jest wysoka dokładność wymiarowa, możliwość wykonania detali o bardzo złożonym kształcie oraz uzyskiwana niewielka chropowatość powierzchni.

Dlatego też im szybciej przeprowadzicie Państwo kalkulację tym szybciej odkryjecie zalety tej metody odlewania.

W procesie przygotowania każdego odlewu w firmie „STALKWAS” uczestniczy zespół doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników, a stosowana kontrola całego procesu gwarantuje dostawę do klienta wyrobów zgodnych z jego wymogami i ustaleniami.

Metoda traconych modeli znajduje zastosowanie wszędzie tam gdzie skomplikowane kształty detali przekładają się na znaczne koszty ich wykonania w sposób tradycyjny. O wiele bardziej skutecznym i ekonomicznym rozwiązaniem są więc odlewy precyzyjne. Dzięki stale prowadzonym pracom modernizacyjnym oraz poprzez wykorzystanie w procesie wytwórczym nowoczesnych materiałów, odlewnia „STALKWAS” jest w stanie sprostać wysokim wymaganiom stawianym przez największe polskie firmy.
Odlewnia „STALKWAS” ściśle współpracuje z wydziałem odlewnictwa Politechniki Poznańskiej. Dzięki tej współpracy w2013 zakład „STALKWAS” wprowadził innowację technologiczną opracowaną przy udziale Politechniki Poznańskiej oraz wsparciu funduszy z Unii Europejskiej. Są to kule kwasoodporne do zaworów kulowych. Wykonane z wysoko-chromowego stopu żelaza zawierającego ponad 31%Cr oraz inne dodatki stopowe. Materiał ten posiada wysoką wytrzymałość, twardość i ścieralność. Ponadto materiał ten jest odporny na wysoką temperaturę, do temperatury1200°C parametry fizyczne nie ulegają zmianie. Zastosowany materiał charakteryzuje się znakomitymi właściwościami antykorozyjnymi.

Odlewnia metalu Poznań, odlewy precyzyjne kwasoodporne, odlewy precyzyjne żaroodporne.