Warning: session_cache_limiter(): Cannot change cache limiter when session is active in /php/modules/index/classIndex.php on line 15

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /php/modules/index/classIndex.php:15) in /php/modules/index/classIndex.php on line 17

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /php/modules/index/classIndex.php:15) in /php/modules/index/classIndex.php on line 18
 Odlewnia metalu, odlewy precyzyjne kwasoodporne - Poznań

Odlewnia

Z roku na rok zapotrzebowanie na odlewy precyzyjne w przemyśle cięgle rośnie. Metoda traconego wosku znajduje zastosowanie w coraz większych dziedzinach przemysłu. Zaletą tej metody jest wysoka dokładność wymiarowa, możliwość wykonania detali o bardzo złożonym kształcie oraz uzyskiwana niewielka chropowatość powierzchni.

Dlatego też im szybciej przeprowadzicie Państwo kalkulację tym szybciej odkryjecie zalety tej metody odlewania.

W procesie przygotowania każdego odlewu w firmie „STALKWAS” uczestniczy zespół doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników, a stosowana kontrola całego procesu gwarantuje dostawę do klienta wyrobów zgodnych z jego wymogami i ustaleniami.

Metoda traconych modeli znajduje zastosowanie wszędzie tam gdzie skomplikowane kształty detali przekładają się na znaczne koszty ich wykonania w sposób tradycyjny. O wiele bardziej skutecznym i ekonomicznym rozwiązaniem są więc odlewy precyzyjne. Dzięki stale prowadzonym pracom modernizacyjnym oraz poprzez wykorzystanie w procesie wytwórczym nowoczesnych materiałów, odlewnia „STALKWAS” jest w stanie sprostać wysokim wymaganiom stawianym przez największe polskie firmy.

Odlewnia „STALKWAS” ściśle współpracuje z wydziałem odlewnictwa Politechniki Poznańskiej. Dzięki tej współpracy w 2013 zakład „STALKWAS” wprowadził innowację technologiczną opracowaną przy udziale Politechniki Poznańskiej oraz wsparciu funduszy z Unii Europejskiej. Są to kule kwasoodporne do zaworów kulowych. Wykonane z wysoko-chromowego stopu żelaza zawierającego ponad 31%Cr oraz inne dodatki stopowe. Materiał ten posiada wysoką wytrzymałość, twardość i ścieralność. Ponadto materiał ten jest odporny na wysoką temperaturę, do temperatury 1200°C parametry fizyczne nie ulegają zmianie. Zastosowany materiał charakteryzuje się znakomitymi właściwościami antykorozyjnymi.

Zalety metody:

- wysoka dokładność wymiarowa oraz niewielkie tolerancje wykonania

- niska chropowatość powierzchni

- możliwość wykonania detali o bardzo złożonym kształcie w korzystnej cenie

- maksymalna eliminacja obróbki skrawaniem


Odlewnia „STALKWAS” wykonuje odlewy precyzyjne o masie od 5 g do 3500 g (większe detale po indywidualnym uzgodnieniu). Wymiary odlewów to maksymalnie 320mm.

Odlewane metale:

- staliwa nierdzewne, kwasoodporne i żarowytrzymałe

- staliwo węglowe i stopowe

- żeliwo szare i stopowe

Polityka Jakości:

W związku z coraz większymi wymaganiami klientów firma „STALKWAS” wdrożyła i utrzymuje system zarządzania jakością, który spełnia wymagania normy PN-EN ISO 9001:2008.

Gwarantuje to naszym klientom odlewy najwyższej jakości.

Tolerancje wymiarowe odlewów jakie stosujemy w odlewni „STALKWAS” są wg PN-ISO 8062-1997; CT-5; CT-6.

Zapewniamy pełen zakres badań składu chemicznego staliwa na laboratoryjnym spektrometrze.

Procedura dotycząca zapytań oraz zamówień:

Do kalkulacji oraz wyceny odlewów potrzebujemy następujących informacji od klienta:

- rysunek detalu lub najlepiej jego bryłę 3D

- gatunek staliwa z jakiego odlew ma być wykonany lub opis własności jakie ma spełniać

- ilości sztuk do wykonania ( jednorazowo, miesięcznie lub rocznie)

- rodzaj obróbki cieplnej

Ponieważ posiadamy własną narzędziownię wykonującą aluminiowe matryce do modeli woskowych możemy w krótkim czasie rozpocząć produkcję zamówionych przez państwa odlewów.

Uruchomienie produkcji seryjnej może nastąpić dopiero po akceptacji odlewu próbnego przez klienta.

Stan dostawy:

Nasza firma oferuje odlew w stanie oczyszczonym oraz usuniętym układem zasilającym.